O czym poucza nas dzisiaj Kościół Święty Matka Nasza? Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza. W kościołach słyszymy słowa:   Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają. Owce powinny więc znać swojego pasterza – kaznodzieję. Jeśli ktoś uważnie czyta moje kazania, na przykład to o cudach albo to o wzniosłej sferze ducha lub o kultach cargo tudzież o uzdrawianiu, to zapewne jest owieczką, która zna swojego pasterza.

Pasterz powinien troszczyć się o swoje owce i powinien im pokazywać gdzie szukać trwałych wartości ponadczasowych. O takich dobrach jest napisane: ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się.  Odporność na korozję, na mole i kradzież to cechy złota dyskretnie zakopanego w ogródku. Oczywiście porad kaznodziei nie można traktować jako wskazówek inwestycyjnych ale coraz bardziej prawdopodobna plajta systemu najpewniej spowoduje dynamiczny  wzrostem cen metali szlachetnych. Zachęcam do lektury tego bloga którego autor bardzo kompetentnie wypowiada się na tema inwestowania w złoto.

 

Mam do Ciebie Czytelniku osobistą prośbę!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty w Krakowie. To wspaniała inicjatywa, która na ca celu pomoc dzieciom z trudnościami wychowawczymi i wymagającymi specjalistycznego wsparcia psychologicznego i pedagogicznego .

Byliśmy tam z synami by zrobić dla dzieci pokaz rycerski. Rozmawiałem z tymi dzieciakami i nawet lekko się wzruszyłem. Wesołe Małolaty zbierają na absolutnie konieczny remont świetlicy. Słuszna inicjatywa wymaga też Twojego wsparcia o które proszę. Oto numer konta i dane do wpłaty:


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Krakowski
Konto: 38 1240 2294 1111 0000 3723 9323
Tytuł wpłaty: Darowizna na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty.

Bardzo proszę przelej teraz Czytelniku 25 złotych albo więcej. Wśród osób które przekażą datek będą rozlosowane wartościowe nagrody. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj za kilka dni.

    

Do innych wartości ponadczasowych z pewnością zalicza się matematyka. Interesującą gałęzią matematyki jest kryptografia. Wielkie osiągnięcia w kryptografii mieli przed wojną (i  zwłaszcza w jej czasie) światowej sławy  polscy matematycy. Kryptografia  to dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób zabezpieczony przed niepowołanym dostępem. Przekazywanie informacji na temat wartości oraz ochrona przed niepowołanym dostępem to jedne z istotniejszych cech dobrego pieniądza.

Ostatnio media głównego nurtu informowały o, jak napisali, „upadku internetowej kryptowaluty bitcoin„.  Zobaczmy jak ten „upadek” wyglądał. Bitcoin systematycznie zwiększa swoją wartość z drobnymi fluktuacjami w ostatnich dniach. Moja śmiała ekstrapolacja jego ceny wygląda tak:

Więcej na ten temat można poczytać tu: www.bitcoin.pl albo tu: satoshi.pl lub na początek najlepiej tutaj: pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin. Jest przy tym sporo fajnej zabawy. Czego Wszystkim i sobie życzę!

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!