O czym poucza nas dzisiaj Kościół Święty Matka Nasza? Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza. W kościołach słyszymy słowa:   Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają. Owce powinny więc znać swojego pasterza – kaznodzieję. Jeśli ktoś uważnie czyta moje kazania, na przykład to o cudach albo to o wzniosłej sferze ducha lub o kultach cargo tudzież o uzdrawianiu, to zapewne jest owieczką, która zna swojego pasterza.

Pasterz powinien troszczyć się o swoje owce i powinien im pokazywać gdzie szukać trwałych wartości ponadczasowych. O takich dobrach jest napisane: ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się.  Odporność na korozję, na mole i kradzież to cechy złota dyskretnie zakopanego w ogródku. Oczywiście porad kaznodziei nie można traktować jako wskazówek inwestycyjnych ale coraz bardziej prawdopodobna plajta systemu najpewniej spowoduje dynamiczny  wzrostem cen metali szlachetnych. Zachęcam do lektury tego bloga którego autor bardzo kompetentnie wypowiada się na tema inwestowania w złoto.

Do innych wartości ponadczasowych z pewnością zalicza się matematyka. Interesującą gałęzią matematyki jest kryptografia. Wielkie osiągnięcia w kryptografii mieli przed wojną (i  zwłaszcza w jej czasie) światowej sławy  polscy matematycy. Kryptografia  to dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób zabezpieczony przed niepowołanym dostępem. Przekazywanie informacji na temat wartości oraz ochrona przed niepowołanym dostępem to jedne z istotniejszych cech dobrego pieniądza.

Ostatnio media głównego nurtu informowały o, jak napisali, „upadku internetowej kryptowaluty bitcoin„.  Zobaczmy jak ten „upadek” wyglądał. Bitcoin systematycznie zwiększa swoją wartość z drobnymi fluktuacjami w ostatnich dniach. Moja śmiała ekstrapolacja jego ceny wygląda tak:

Więcej na ten temat można poczytać tu: www.bitcoin.pl albo tu: satoshi.pl lub na początek najlepiej tutaj: pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin. Jest przy tym sporo fajnej zabawy. Czego Wszystkim i sobie życzę!

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!