Dobre wiadomości. Wczoraj mieliśmy przesympatycznych gości na kolacji  w domu. Niezwykle pozytywny wieczór. Na tym blogu jednak komentuje raczej tylko wydarzenia publiczne więc zajmę się dzisiejszym koncertem Children of Bodom i Canibal Corpse na którym byliśmy z Tadkiem w krakowskim Klubie Studio.

Canibale pełnili rolę supportu i zagrali tak jak się można było po nich spodziewać a nawet może lepiej. Pozytywne wrażenie zrobił pomysłowymi solówkami Pat O’Brien. Doskonała gra techniką legato z równoczesnym wajchowaniem. Przy kompletnie przesterowanym wzmacniaczu Mesa Boogie brzmiało to potwornie przekonywająco.

 

Mam do Ciebie Czytelniku osobistą prośbę!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty w Krakowie. To wspaniała inicjatywa, która na ca celu pomoc dzieciom z trudnościami wychowawczymi i wymagającymi specjalistycznego wsparcia psychologicznego i pedagogicznego .

Byliśmy tam z synami by zrobić dla dzieci pokaz rycerski. Rozmawiałem z tymi dzieciakami i nawet lekko się wzruszyłem. Wesołe Małolaty zbierają na absolutnie konieczny remont świetlicy. Słuszna inicjatywa wymaga też Twojego wsparcia o które proszę. Oto numer konta i dane do wpłaty:


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Krakowski
Konto: 38 1240 2294 1111 0000 3723 9323
Tytuł wpłaty: Darowizna na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty.

Bardzo proszę przelej teraz Czytelniku 25 złotych albo więcej. Wśród osób które przekażą datek będą rozlosowane wartościowe nagrody. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

    

Children of Bodom dali świetny heavy metalowy show.  Alexi Laiho udowadnia, że rzeczywiście nie ma co mnożyć bytów ponad konieczność. Gitara V z tylko jednym pickupem – humbacker pod mostem i lecimy. Laiho zalicza się do ścisłej czołówki wymiataczy gitarowych i na dzisiejszym koncercie mogliśmy tego doświadczyć. Wirtuozeria zawsze robi na mnie wrażenie bez względu na to czy jest to muzyka organowa czy gitarowa. Laiho unika muzycznej trywialności. Żadna z solówek nie była w skali pentatonicznej. Ogólnie ciekawie i spontanicznie.

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!