Telemarketerzy są prawdziwym utrapieniem dla nas wszystkich. Z powodu czegoś co socjaliści nazywają „przymusem ekonomicznym” ci biedni ludzie zajmują się kradzieżą czasu innych osób. Pojawia się więc problem jak, w sposób możliwie życzliwy, szybko zakończyć taką niechcianą rozmowę. Jeśli telemarketer proponuje mi kupno ubezpieczenia, kredyt albo lokatę to odmawiam mówiąc że nie ubezpieczam się, nie biorę kredytów „z powodów religijnych”. Rozmowa kończy się wtedy bardzo szybko i w dziwnie miłej atmosferze. Telemarketer przeprasza mnie, że dotknął moich uczuć religijnych i się sam rozłącza. To ewidentny nonsens ale możliwie życzliwie  i szybko kończy niechcianą rozmowę.

Zaś nagabywany o ofertę planu emerytalnego odpowiadam, że mam już plan emerytalny. Telemarketer wtedy pyta jaki to plan emerytalny? Odpowiadam (zgodnie zresztą z prawdą), że moim planem emerytalnym jest gra na gitarze. Rzeczywiście od jakiegoś czasu zajmuje się (na razie hobbystycznie) nauczaniem gry na gitarze. Ostatnio moja uczennica poprosiła mnie o tabelkę akordów. Obiecałem jej, że znajdę w internecie odpowiednią. Google daje tysiące odpowiedzi ale absolutnie żadna nie wydała mi się odpowiednia do moich celów dydaktycznych. Przygotowałem więc własne zestawienie dla początkujących gitarzystów.  Tabelka zawiera dokładnie 40 akordów, które stanowią moim zdaniem edukacyjny gitarowy standard (kliknij na obrazek by zobaczyć pełny rozmiar). Oznaczenia dźwięków zgodne z naszą tradycją muzyczną A#=B.

 

Mam do Ciebie Czytelniku osobistą prośbę!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty w Krakowie. To wspaniała inicjatywa, która na ca celu pomoc dzieciom z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi.

Byliśmy tam z synami by zrobić dla dzieci pokaz rycerski. Rozmawiałem z tymi dzieciakami i nawet lekko się wzruszyłem. Wesołe Małolaty zbierają na absolutnie konieczny remont świetlicy. Słuszna inicjatywa wymaga też Twojego wsparcia o które proszę. Oto numer konta i dane do wpłaty:


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Krakowski
Konto: 38 1240 2294 1111 0000 3723 9323
Tytuł wpłaty: Darowizna na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty.

Bardzo proszę przelej teraz Czytelniku 25 złotych albo więcej. Wśród osób które przekażą datek będą rozlosowane wartościowe nagrody. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

    

Tabelka akordów zawiera: trójdźwięki durowe i molowe, czterodźwięki septymowe dominantowe, majorowe i molowe. Dodatkowo na końcu na przykładzie Hdim, Hdim7, Hm7(b5) mamy charakterystyczne kształty akordów zmniejszonych, zmniejszonych septymowych i półzmniejszonych septymowych oraz akordu zawieszonego. Wydaje się, że jest to kanon, który wystarcza do prostego akompaniowania całej muzyki popularnej, rockowej i większości klasyki jazzowej. Opalcowanie takie jakie osobiście uważam za słuszne do celów dydaktyki gitary.

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!