W tym tygodniu Wasz kaznodzieja był bardzo zajęty obowiązkami duszpasterskimi. Pod tekstem o cudownym uzdrawianiu  wywiązała się ponownie obszerna dyskusja. Mimo że sprawa  wydaje się zupełnie oczywista to ciągle jednak wraca.  Czytelnicy lubą krótkie kazania więc streszczam tutaj swój punkt widzenia. Na potrzeby tej dyskusji zrobiłem drobne zestawienie różnych cudów itp. zjawisk, które zamieszczam poniżej do niedzielnej medytacji.

  • Wody Gangesu leczą co roku setki pobożnych hinduistów. Taki fenomen domaga się wyjaśnienia jak to się dzieje. Wydaje się najprawdopodobniej mamy tu do czynienia ze znanym w medycynie efektem placebo.
  • Plemienni afrykańcy szamani niezwykle skutecznie leczą różne nawet poważne przypadłości. Jak to wytłumaczyć? Chyba placebo.
  • Homeopatia która pomaga (na prawdę pomaga!) to oczywiste placebo.
  • Bioenergoterapia – placebo
  • Modlitwa muzułmanina (są znane spektakularne przypadki uzdrowień) – placebo. Kaznodzieja nie dopuszcza myśli że uzdrawiać mógłby Allach!
  • Modlitwa pogańskiego animisty o uzdrowienie – działa skutecznie bo to  placebo
  • Modlitwa katolika o uzdrowienie – uwaga! tu jest ważny wyjątek! To na pewno nie jest placebo!!! 🙂

Dzisiaj krótko bo zapowiada się pogodna niedziela. Czego Wszystkim i sobie życzę!

 

Mam do Ciebie Czytelniku osobistą prośbę!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty w Krakowie. To wspaniała inicjatywa, która na ca celu pomoc dzieciom z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi.

Byliśmy tam z synami by zrobić dla dzieci pokaz rycerski. Rozmawiałem z tymi dzieciakami i nawet lekko się wzruszyłem. Wesołe Małolaty zbierają na absolutnie konieczny remont świetlicy. Słuszna inicjatywa wymaga też Twojego wsparcia o które proszę. Oto numer konta i dane do wpłaty:


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Krakowski
Konto: 38 1240 2294 1111 0000 3723 9323
Tytuł wpłaty: Darowizna na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty.

Bardzo proszę przelej teraz Czytelniku 25 złotych albo więcej. Wśród osób które przekażą datek będą rozlosowane wartościowe nagrody. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

    

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!