Ten blog ma wąskie grono ale za to uważnych czytelników. Pod jednym z poprzednich wpisów pojawił się słuszny komentarz: „Co ma dziobak do wiatraka?”. Rzeczywiście w tekście brakuje jednego akapitu, który umieszczam poniżej.

Co ma dziobak do wiatraka? Wyobraźmy sobie, że na Ziemi lądują kosmici i ich biologowie zaczynają badać ziemska faunę i florę. Odkrywają dziobaka i są zdumieni tym że zwierze, które znosi jajka jak ptaki jest karmione mlekiem matki niczym ssaki. Dalej odkrywają człowieka i ich zdumienie jest jeszcze większe. Większość zachowań oraz budowa klasyfikuje człowieka do typu małp Hominini zaś dieta,  której podstawą są produkty pochodzące  z ziaren zbóż, jest typowa raczej dla ptaków. Małpy człowiekowate żywią się owocami, liśćmi, warzywami i owadami, zaś Hominini (szympansy i ludzie) dodatkowo zjadają upolowane kręgowce.

Zjadanie produktów pochodzących z ziarn czyli np. chleba i innego pieczywa to nowomodne dziwactwo, które w ewolucyjnej skali czasu pojawiło się  dopiero ostatnio.

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!