Dzisiaj na moim blogu dzielę się bardzo interesującym odkryciem archiwalnym. W Archiwum Kurii Metropolitarnej w Krakowie znaleziono zdjęcia z obchodów Niedzieli Palmowej z czasów kardynała Sapiehy z roku 1950. Jako pierwszy publikuję te stare archiwalne fotografie. Zdjęcia przedstawiają obrzęd święcenia palm. Ceremonie odbywały się w parafii św. Krzyża w Krakowie. Mimo upływu ponad 60 lat wszystkie zdjęcia zachowały się w dobrym stanie.

 

Mam do Ciebie Czytelniku osobistą prośbę!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty w Krakowie. To wspaniała inicjatywa, która na ca celu pomoc dzieciom z trudnościami wychowawczymi i wymagającymi specjalistycznego wsparcia psychologicznego i pedagogicznego .

Byliśmy tam z synami by zrobić dla dzieci pokaz rycerski. Rozmawiałem z tymi dzieciakami i nawet lekko się wzruszyłem. Wesołe Małolaty zbierają na absolutnie konieczny remont świetlicy. Słuszna inicjatywa wymaga też Twojego wsparcia o które proszę. Oto numer konta i dane do wpłaty:


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Krakowski
Konto: 38 1240 2294 1111 0000 3723 9323
Tytuł wpłaty: Darowizna na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty.

Bardzo proszę przelej teraz Czytelniku 25 złotych albo więcej. Wśród osób które przekażą datek będą rozlosowane wartościowe nagrody. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

    

 

 

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!