Zajmuję się pisaniem niedzielnych kazań niemal od roku. Po takim czasie grozi już popadniecie w rutynę i dłużyzny typowe dla polskiego nudnego  niedzielnego kaznodziejstwa. Kazanie musi być krótkie. Weźmy na przykład takie „Kazanie na górze” – znany hit ale zaledwie 8 zdań. Dzisiejsza ewangelia też jest krótka i mówi o miłości Boga i bliźniego. Pomponiarze w tym tygodniu nie dostarczyli żadnego nowego tematu więc, jako się rzekło, będzie krótko i konkretnie.

Komentarz do dzisiejszej ewangelii. Miłość Boga i bliźniego. W pierwszym temacie wypowiedzą się kaznodzieje etatowi. W temacie miłości bliźniego tworzę wydarzenie  na Facebooku. We wtorek oddaję krew w punkcie krwiodawstwa (minęło dwa miesiące do poprzedniej donacji). Zachęcam by się zainteresować tematem krwiodawstwa. Każdego stać na oddanie krwi jeśli tylko spełnia warunki podane na tej stronie:

http://krwiodawcy.info/dyskwalifikacje/

Ponadto nie można pić alkoholu na 24 godziny przed oddaniem krwi. Proszę uważnie się z tym zapoznać i ewentualnie potwierdzić udział w wydarzeniu: sympatycy bloga Piotra Koca oddają krew. W przeciwieństwie do imprez pomponiarskich tu nie liczy się żadna „łączność duchowa” tylko materialny konkret.

Czytałem że jakaś nastolatka z Holandii uczyniła swoje urodziny publicznym wydarzeniem na Facebooku i zjawiło się pod jej domem kilka tysięcy osób. Ot ciekawość! Ile osób bezinteresowne odda krew? Wystarczy poświęcić około godziny czasu.

Ogłoszenia duszpasterskie. Stacja krwiodawstwa otwarta jest w godzinach 7-16.30. Tu jest strona internetowa: http://www.rckik.krakow.pl którą warto przeklikać.

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!