Zajmuję się pisaniem niedzielnych kazań niemal od roku. Po takim czasie grozi już popadniecie w rutynę i dłużyzny typowe dla polskiego nudnego  niedzielnego kaznodziejstwa. Kazanie musi być krótkie. Weźmy na przykład takie „Kazanie na górze” – znany hit ale zaledwie 8 zdań. Dzisiejsza ewangelia też jest krótka i mówi o miłości Boga i bliźniego. Pomponiarze w tym tygodniu nie dostarczyli żadnego nowego tematu więc, jako się rzekło, będzie krótko i konkretnie.

Komentarz do dzisiejszej ewangelii. Miłość Boga i bliźniego. W pierwszym temacie wypowiedzą się kaznodzieje etatowi. W temacie miłości bliźniego tworzę wydarzenie  na Facebooku. We wtorek oddaję krew w punkcie krwiodawstwa (minęło dwa miesiące do poprzedniej donacji). Zachęcam by się zainteresować tematem krwiodawstwa. Każdego stać na oddanie krwi jeśli tylko spełnia warunki podane na tej stronie:

 

Mam do Ciebie Czytelniku osobistą prośbę!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty w Krakowie. To wspaniała inicjatywa, która na ca celu pomoc dzieciom z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi.

Byliśmy tam z synami by zrobić dla dzieci pokaz rycerski. Rozmawiałem z tymi dzieciakami i nawet lekko się wzruszyłem. Wesołe Małolaty zbierają na absolutnie konieczny remont świetlicy. Słuszna inicjatywa wymaga też Twojego wsparcia o które proszę. Oto numer konta i dane do wpłaty:


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Krakowski
Konto: 38 1240 2294 1111 0000 3723 9323
Tytuł wpłaty: Darowizna na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty.

Bardzo proszę przelej teraz Czytelniku 25 złotych albo więcej. Wśród osób które przekażą datek będą rozlosowane wartościowe nagrody. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

    

http://krwiodawcy.info/dyskwalifikacje/

Ponadto nie można pić alkoholu na 24 godziny przed oddaniem krwi. Proszę uważnie się z tym zapoznać i ewentualnie potwierdzić udział w wydarzeniu: sympatycy bloga Piotra Koca oddają krew. W przeciwieństwie do imprez pomponiarskich tu nie liczy się żadna „łączność duchowa” tylko materialny konkret.

Czytałem że jakaś nastolatka z Holandii uczyniła swoje urodziny publicznym wydarzeniem na Facebooku i zjawiło się pod jej domem kilka tysięcy osób. Ot ciekawość! Ile osób bezinteresowne odda krew? Wystarczy poświęcić około godziny czasu.

Ogłoszenia duszpasterskie. Stacja krwiodawstwa otwarta jest w godzinach 7-16.30. Tu jest strona internetowa: http://www.rckik.krakow.pl którą warto przeklikać.

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!