Ten blog ma wąskie grono ale za to uważnych czytelników. Pod jednym z poprzednich wpisów pojawił się słuszny komentarz: „Co ma dziobak do wiatraka?”. Rzeczywiście w tekście brakuje jednego akapitu, który umieszczam poniżej.

Co ma dziobak do wiatraka? Wyobraźmy sobie, że na Ziemi lądują kosmici i ich biologowie zaczynają badać ziemska faunę i florę. Odkrywają dziobaka i są zdumieni tym że zwierze, które znosi jajka jak ptaki jest karmione mlekiem matki niczym ssaki. Dalej odkrywają człowieka i ich zdumienie jest jeszcze większe. Większość zachowań oraz budowa klasyfikuje człowieka do typu małp Hominini zaś dieta,  której podstawą są produkty pochodzące  z ziaren zbóż, jest typowa raczej dla ptaków. Małpy człowiekowate żywią się owocami, liśćmi, warzywami i owadami, zaś Hominini (szympansy i ludzie) dodatkowo zjadają upolowane kręgowce.

 

Mam do Ciebie Czytelniku osobistą prośbę!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty w Krakowie. To wspaniała inicjatywa, która na ca celu pomoc dzieciom z trudnościami wychowawczymi i wymagającymi specjalistycznego wsparcia psychologicznego i pedagogicznego .

Byliśmy tam z synami by zrobić dla dzieci pokaz rycerski. Rozmawiałem z tymi dzieciakami i nawet lekko się wzruszyłem. Wesołe Małolaty zbierają na absolutnie konieczny remont świetlicy. Słuszna inicjatywa wymaga też Twojego wsparcia o które proszę. Oto numer konta i dane do wpłaty:


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Krakowski
Konto: 38 1240 2294 1111 0000 3723 9323
Tytuł wpłaty: Darowizna na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty.

Bardzo proszę przelej teraz Czytelniku 25 złotych albo więcej. Wśród osób które przekażą datek będą rozlosowane wartościowe nagrody. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

    

Zjadanie produktów pochodzących z ziarn czyli np. chleba i innego pieczywa to nowomodne dziwactwo, które w ewolucyjnej skali czasu pojawiło się  dopiero ostatnio.

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!