Przypominam swój anarchistyczny tekst sprzed roku. Być może w związku z ACTA niebawem będzie to zakazane. Kilka zebranych myśli anarchistycznych:

  • Wolność człowieka pochodzi od Stwórcy a nie od rządu.
  • Państwo nie ma prawa czynić tego czego Ty nie możesz czynić.
  • Jeśli nie możesz okradać sąsiada to nie możesz też posłać tam państwa by okradało sąsiada w Twoim imieniu.
  • Dlatego każda redystrybucja dóbr i podatek są kradzieżą.
  • Najbardziej polskie tradycje z czasów Pierwszej Rzeczpospolitej mają charakter wolnościowy, warcholski i anarchistyczny.
  • Dlatego obrona wolności daje prawdziwą frajdę.
  • Dlatego jutro idę na manifestacje przeciwko ACTA (środa, godz 18 Rynek, Kraków)

Walka z pojedynczymi ograniczeniami  wolności  jest słuszna. Należy jednak zwalczać pierwszą  przyczynę wszelkich despotyzmów czyli istnienie państwa w ogólności.

 

Mam do Ciebie Czytelniku osobistą prośbę!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty w Krakowie. To wspaniała inicjatywa, która na ca celu pomoc dzieciom z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi.

Byliśmy tam z synami by zrobić dla dzieci pokaz rycerski. Rozmawiałem z tymi dzieciakami i nawet lekko się wzruszyłem. Wesołe Małolaty zbierają na absolutnie konieczny remont świetlicy. Słuszna inicjatywa wymaga też Twojego wsparcia o które proszę. Oto numer konta i dane do wpłaty:


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Krakowski
Konto: 38 1240 2294 1111 0000 3723 9323
Tytuł wpłaty: Darowizna na świetlicę środowiskową Wesołe Małolaty.

Bardzo proszę przelej teraz Czytelniku 25 złotych albo więcej. Wśród osób które przekażą datek będą rozlosowane wartościowe nagrody. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

    

Śledź bloga na facebooku!
Bądź na bieżąco!